TRÓJCY ŚW. – 12.06.2022

• Dzisiejsza Uroczystość Najświętszej Trójcy kończy czas Komunii św. wielkanocnej. W Zamościu odbędzie się Zamojski Dzień Papieski. W naszej parafii doroczny obchód i poświęcenie pól, ogrodów i sadów – od godz. 16.
  • W  poniedziałek,  13  czerwca,  przypada dzień w którym został ogłoszony błogosławionym ks.  Zygmunt  Pisarski ,  męczennik  czasu  II  wojny  światowej,  jego relikwie znajdują się w naszej parafii.
  • W środę, 15 czerwca, na naszą parafię wypada adoracja diecezjalna. Zapraszam Róże Różańcowe i wszystkich chętnych.
  • W czwartek, 16 czerwca, Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Zgłębiać będziemy misterium obecności Chrystusa w Kościele przez dar Eucharystii. W naszej parafii rocznica I Komunii św. Trasa Bożego Ciała w tym roku będzie przebiegać lasem do p. Mańczak, ulicą Leśną i Szkolną do p. Baran, ulicą Św. Floriana do Straży, powrót ulicą Szkolną, ostatni ołtarz na dojściu do kościoła. Zapraszam do udziału dzieci komunijne i rocznicowe, ministrantów, młodzież, Strażaków i wszystkich parafian.
  • W  piątek, 17  czerwca  wspomnienie  św.  Brata  Alberta Chmielowskiego.  Okazja  do  wsparcia  ubogich  i  modlitwy  za  osoby służące najbiedniejszym.
  • W tym tygodniu naszą świątynię sprzątały: Helena  Antonik, Jolanta Hulak, Sabina Wicijowska. Następne sprzątanie kościoła  w sobotę, o godz. 9.00, zapraszam kolejne osoby z kolejki.
  • Tygodniki katolickie: „Niedziela” (8 zł) i „Gość Niedzielny” (8 zł), miesięcznik „Mały Gość Niedzielny” (5 zł) są u ministrantów – zachęcam do  lektury.
  • Msze św.: poniedziałek – 18.00, 18.30; wtorek – 18.00; środa – 18.00; czwartek – 8.00, 10.00; piątek – 18.00, 18.30; sobota – 18.00, 18.30; niedziela – 8.00, 9.30, 11.00.