V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 17.03.2024

• Od dzisiaj Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego.
    • Zgodnie z polską tradycją, od dzisiejszej niedzieli zasłania się krzyże w kościele.
      • Pozostają one zasłonięte aż do Liturgii Wielkiego Piątku.
    • Dzisiejsza taca przeznaczona jest na nasze inwestycje parafialne.

• We wtorek, 19 marca, obchodzimy uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.

• Przypominam:
    • o Gorzkich Żalach w niedzielę, o godz. 11.45,
    • o Drodze Krzyżowej w piątek, o godz. 16.30
    • o rekolekcjach wielkopostnych, które w naszej parafii rozpoczynają się w czwartek i potrwają do soboty:
      • Msze św. w czasie rekolekcji o 8.00 i 17.00,
      • spowiedź w sobotę: rano od 8.30, po południu od 16.30,
      • rekolekcje będzie prowadził ks. dr Wiesław Banaś, pierwszy proboszcz naszej parafii.

• Za tydzień Niedziela Męki Pańskiej, czyli Niedziela Palmowa. Odbędzie się obrzęd poświęcenia palm.

• W ostatnim czasie na potrzeby naszej parafii wpłynęła ofiara – 200 zł z Karolówki.
    • Ofiarodawcy składam serdeczne „Bóg zapłać”

• W tym tygodniu kościół sprzątały:
    • Józefa Baran, Maria Wójtowicz, Danuta Stanisławska.
    • Dziękuję za tę prace i poświęcony czas – „Bóg zapłać”.
    • Następne sprzątanie w sobotę, zapraszam kolejne osoby z kolejki.

• Msze św.: poniedziałek – 17.00; wtorek – 17.00; środa – 17.00; czwartek – 8.00, 17.00; piątek – 8.00, 17.00; sobota – 8.00, 17.00; niedziela – 8.00, 9.30, 11.00.