XII NIEDZIELA ZWYKŁA – 19.06.2022

• Składam serdeczne podziękowanie osobom, które zaangażowały się w przygotowanie i przebieg procesji Bożego Ciała. Dziękuję: osobom, które przygotowały piękne ołtarze, Strażakom, dzieciom rocznicowym i ich rodzicom; dzieciom komunijnym i ich rodzicom, dziewczynkom, które sypały kwiatki i ich rodzicom, paniom różańcowym, które niosły sztandary i chorągwie; ministrantom, panu organiście, wszystkim naszym parafianom i gościom za tak liczny udział w tej uroczystości.
  • W czwartek, 23 czerwca, przypada liturgiczna uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Ze względu na przypadającą w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa została przeniesiona na dzień 23 czerwca. W tym dniu wypada Oktawa Bożego Ciała, proszę o przygotowanie czterech ołtarzy. Po procesji błogosławieństwo dzieci.
  • W piątek, 24 czerwca, w kalendarzu liturgicznym przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to też Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. W tym dniu imieniny obchodzi Biskup Senior Jana Śrutwa.
  • W sobotę, 25 czerwca, w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.
  • Taca z ubiegłej niedzieli na inwestycje parafialne wyniosła – 1106,50 zł i 1 euro. W ostatnim czasie na potrzeby parafii wpłynęły następujące ofiary: z os. Zakącie – 100 zł, z ul. Szkolnej – 50 zł. Ofiarodawcom składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • We wtorek naszą świątynie sprzątali i wykosili plac wokół kościoła rodzice dzieci przeżywających rocznice I Komunii, ufundowali także kwiaty upiększające nasz kościół, składam im serdeczne „Bóg zapłać”. W sobotę świątynię naszą sprzątali: Teresa Bukita, Grażyna Cybulak, Mariusz Maliński. Dziękuję za tę prace i poświęcony czas – „Bóg zapłać”. Następne sprzątnie w sobotę, proszę rodzinę Państwa Młodych z sobotniego ślubu.
  • Tygodniki katolickie: „Niedziela” (8 zł) i „Gość Niedzielny” (8 zł), miesięcznik „Mały Gość Niedzielny” (5 zł) są u ministrantów – zachęcam do  lektury.
  • Msze św.: poniedziałek – 8.00; wtorek – 18.00, 18.30; środa – 18.00; czwartek –  18.00; piątek – 18.00, 18.30; sobota – 15.00, 17.00, 18.00; niedziela – 8.00, 9.30, 11.00.