XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 22.10.2023

• W dzisiejszą niedzielę zgodnie z decyzją Konferencji Episkopatu Polski odbywa się organizowane przez Instytut Statystki Kościoła Katolickiego badanie niedzielnych praktyk religijnych tzw. „domincanates i communicantes”.

• Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji.
    • Rozpoczyna się Tydzień Misyjny.
    • Modlimy się w intencji misji i misjonarzy.
    • Taca na potrzeby misji.

• W sobotę, 28 października, w kalendarzu liturgicznym przypada święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
    • W tym dniu odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Młodzieży Maturalnej na Jasną Górę.

• Za tydzień w kościołach poświęconych (których data poświęcenia jest nieznana) obchodzić będziemy Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Własnego Kościoła.

• Zbliża  się  miesiąc  listopad,  czas  szczególnej  modlitwy  i  pamięci o  naszych  zmarłych.
    • Proszę  uporządkowanie grobów.
    • Na bocznych ołtarzach są wyłożone kartki wypominkowe, na których zapiszemy imiona zmarłych, polecanych Bogu w modlitwie o ich zbawienie.
    • W tym roku kartki wypominkowe będą czytane wg. następującego klucza:
      • I niedziela listopada – Karolówka,
      • II niedziela listopada – Górka,
      • III niedziela listopada – Św. Floriana,
      • IV niedzielę listopada – Zakącie.
    • Wypominki będą czytane po Mszy o godz. 9.30 w niedzielę.
    • Już dziś informuję, że w dniu 1.11 Msze św. będą odprawiane w następującym porządku: o 8 i o 10 – na  cmentarzu.

• W ostatnim czasie na potrzeby parafii wpłynęła ofiara
    • Z ul. Szkolnej – 200 zł.
    • Taca na nasze inwestycje parafialne z ubiegłej niedzieli wyniosła – 1537 zł.
    • Ofiarodawcom składam serdeczne „Bóg zapłać”.

• W zakrystii są do nabycia
    • kalendarze Katolickiego Radia Zamość na 2024 rok – 10 zł.

• W sobotę kościół sprzątały:
    • Barbara Walicka, Ewelina Pelc, Marzena i Alicja Pukas.
    • Dziękuję za tę prace i poświęcony czas – „Bóg zapłać”.
    • Następne sprzątanie w sobotę o godz. 9.00, zapraszam osoby z kolejki.

• Msze św.: poniedziałek – 16.00; wtorek – 16.00; środa – 16.00; czwartek – 16.00; piątek – 16.00; sobota – 16.00; niedziela – 8.00, 9.30, 11.00.