XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 15.10.2023

• Dziś obchodzimy Dzień Papieski.
    • Zbiórka do puszek na „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – żywy pomnik pontyfikatu św. Jana Pawła II.
    • Ofiary składane na tacę są przeznaczone na nasze inwestycje parafialne.
  • Zachęcam do uczestnictwa  w nabożeństwach różańcowych.
    • Matka Boża 13 października 1917 r., czyli 106 lat  temu  w Fatimie mówiła: „Jestem  Najświętsza  Różańcowa  Panna.  Przyszłam  upomnieć ludzkość,  aby  zmieniła  życie  i nie  zasmucała  Boga  ciężkimi grzechami. Niech pokutują za grzechy i odmawiają różaniec”.
  • W środę, 18 października, święto św. Łukasza Ewangelisty.
    • Jest to święto patronalne Służby Zdrowia.
  • Za tydzień, 22 października, Niedziela Misyjna.
    • Taca na misje.
  • W niedzielę 22 października 2023 r. zgodnie z decyzją Konferencji Episkopatu Polski odbędzie się organizowane przez Instytut Statystki Kościoła Katolickiego badanie niedzielnych praktyk religijnych tzw. „domincanates i communicantes”.
  • W zakrystii są do nabycia
    • kalendarze Katolickiego Radia Zamość na 2024 rok – 10 zł.
  • W sobotę kościół sprzątały:
    • Monika Dach, Marta Lis, Irena Kalita.
    • Dziękuję za tę prace i poświęcony czas – „Bóg zapłać”.
    • Następne sprzątanie w sobotę o godz. 9.00, zapraszam osoby z kolejki.
  • Msze św.: poniedziałek – 16.00; wtorek – 16.00; środa – 16.00; czwartek – 16.00; piątek – 16.00; sobota – 16.00; niedziela – 8.00, 9.30, 11.00.
  • W mijającym tygodniu do wieczności odeszła śp. Stanisława Furgała, z ofiar uczestników pogrzebu ufundowano 20 Mszy św. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu.