XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA – ROCZNICA POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA – 30.10.2022

• Dziś w kościołach, których data poświęcenia jest nieznana, wyrażamy Bogu wdzięczność za ten Dom modlitwy, oraz za ludzi, którzy go wybudowali.

• We wtorek będziemy przeżywali Uroczystość Wszystkich Świętych, czyli tych, którzy cieszą się oglądaniem Boga w Jego Królestwie. W tym dniu wierni mogą zyskać odpust zupełny, który może być ofiarowany za zmarłych. Warunkiem jest:
    • wyzbycie się przywiązania do grzechów, nawet lekkich,
    • przystąpienie do sakramentu pokuty i pojednania,
    • przyjęcie Komunii św.,
    • pobożne nawiedzenie kościoła lub kaplicy oraz odmówienie tam:
      • Ojcze nasz,
      • Wierzę w Boga,
      •  modlitwy w intencjach Ojca Świętego.

W naszej parafii Msze św. o godz. 800 i 1000na  cmentarzu /z procesją do pięciu stacji/.

• W środę, 2 listopada, Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. W modlitwach dziękujemy Bogu za życie naszych zmarłych braci i sióstr. Prosimy szczególnie za tych, którzy potrzebują naszego wsparcia modlitewnego, by mogli osiągnąć wieczne szczęście. Msze Św. w tym dniu w naszym kościele parafialnym: o godz. 16.00, 16.30 i 17.00.

• W listopadzie można w każdym dniu zyskiwać odpusty za zmarłych, nawiedzając pobożnie cmentarz, gdzie należy odmówić:
    • Ojcze nasz,
    • Wierzę w Boga
    • dowolną modlitwę za zamarłych i modlitwę w intencjach Ojca Świętego.
      • W dniach od 1 do 8 listopada odpust jest zupełny, w pozostałych zaś dniach cząstkowy. Warunki zyskania odpustu zupełnego podano wyżej.
    • Jedna spowiedź sakramentalna wystarcza dla zyskania odpustów przez wiele dni.

• Za zmarłych będziemy modlić się w modlitwie wypominkowej w niedziele listopada przed Mszą św. o godz. 11.
    • I niedziela listopada – Górka,
    • II niedziela listopada – ul. Św. Floriana i Kościuszki,
    • III niedziela listopada – Zakącie,
    • IV niedzielę listopada – Karolówka.

Kartki wypominkowe proszę składać do pudełka.

• W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca.
    • Do chorych udam się w piątek od godz. 9.00.

• W zakrystii są do nabycia:
    • kalendarze Katolickiego Radia Zamość – 8 zł.

• W mijającym tygodniu na potrzeby parafii wpłynęły ofiary:
    • 2 x 100 zł – z ul. św. Floriana,
    • 1 x 100 zł – z Lubaczowa.

• W tym tygodniu kościół sprzątały:
    • Agnieszka Hypiak, Urszula Winiarz.
    • Dziękuję za tę pracę i poświęcony czas – „Bóg zapłać”.
    • Następne sprzątanie w sobotę o godz. 9, zapraszam kolejne osoby z kolejki.
    • Dziękuję p. Marcie Tabaczek za ofiarowanie chryzantem dla naszej świątyni.

• Tygodniki katolickie: „Niedziela” (10 zł) i „Gość Niedzielny” (8 zł), miesięcznik „Mały Gość Niedzielny” (5 zł) są u ministrantów – zachęcam do  lektury.

• Msze św.: poniedziałek – 16.00; wtorek – 8.00, 10.00; środa – 16.00, 16.30, 17.00; czwartek – 16.00; piątek – 16.00; sobota – 16.00; niedziela – 8.00, 9.30, 11.00.

• W mijającym tygodniu do wieczności odeszdł nasz parafianin + Jan Huk, z ofiar uczestników pogrzebu ufundowano 8 Mszy św. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu…